www.furedikepzes.hu
www.furedikepzes.huKépzési díj: 130 000 Ft
A képzés óraszáma: 480 (előzetes tudásméréssel csökkenthető 50 órára)
online videó óra, e-learning, digitális platformon való tananyagfeldolgozás, irányított tanulás, oktató videók feldolgozása.
2013. évi LXXVII. törvény 13/B. § és 11/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 22. § (1) alapján
A szakma megnevezése: Gazda
A szakma azonosító száma: 4 0811 17 04
Ágazat megnevezése: Mezőgazdaság és erdészet
A részszakma besorolása az Európai Képesítési Keretrendszer (EKKR) szerinti szint: 3
A részszakma besorolása a Magyar Képesítési Keretrendszer (MKKR) szerint szint: 3
A részszakma besorolása a Digitális Kompetencia Keretrendszer szerinti szint: –
A részszakma legjellemzőbb FEOR száma és megnevezése:
6130 – Vegyesprofilú gazdálkodó
6130 – Önálló gazda
6130 – Őstermelő
6111 – Szántóföldinövény-termesztő
6130 – Aranykalászos gazda
A részszakma keretében ellátható legjellemzőbb tevékenység, valamint a munkaterület leírása:
Az aranykalászos gazda általános mezőgazdasági szakismeretekkel, a mezőgazdasági munkák végzéséhez elengedhetetlen elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültséggel, a vállalkozói tevékenységhez szükséges alapismeretekkel rendelkező szakember. A mezőgazdasági termelési feladatokat gazdaságosan, szakszerűen, környezetkímélő módon végzi, ismeri az állattartás, a szántóföldi növénytermesztés és a kertgazdálkodás alapjait. Képes a talajelőkészítést, vetést, növényápolást, a talaj termőképességének fenntartásával kapcsolatos feladatokat ellátni, az élelmezési és a takarmányozási célra termesztett növényeket betakarítani, tárolni, tartósítani, állatjólléti és -higiéniai, tartástechnológiai feladatokat végrehajtani, állatot szaporítani, takarmányozni, zöldségtermesztési, gyümölcs- és szőlőtermesztési feladatokat ellátni, mezőgazdasági munkagépeket, építményt karbantartani, egyszerű javítást végezni, környezet-, tűz- és munkavédelmi előírásokat betartani és betartatni, kereskedelmi, vállalkozási, szervezési és ügyviteli tevékenységet végezni, önálló agrárgazdasági vállalkozást működtetni.
Az aranykalászos gazda tevékenységi körének ellátásához szükséges a mezőgazdasági vontató vezetésére érvényes vezetői engedély.
A képzés célja, hogy a képzésben résztvevő sajátítsa el az Aranykalászos gazda részszakma megszerzéséhez, kapcsolódó munkakör betöltéséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket, készségeket és kompetenciákat.
Aranykalászos gazda képzéseinket 2019 óta szervezzük főként Veszprém vármegye területén, Balatonfüreden és környékén. Az évek során olyan online tananyagokat és előadásokat dolgoztunk ki, melyek megkönnyítik a résztvevők számára a felkészülést, és rugalmas oktatási időpontokat biztosítanak. A képzés az ország bármely pontjáról végezhető.
Ügyfeleink elégedettségét tükrözi, hogy a 4 év alatt közel 600 Aranykalászos gazda bizonyítványt állítottunk ki.
Ma Magyarországon csak olyan személy vásárolhat 1 hektárt meghaladó mezőgazdasági földterületet, aki bejegyzett földműves, melyhez elengedhetetlen a mezőgazdasági végzettség megléte (jogszabályi háttér: 2013.évi CXXII. törvény a mező- és erdőföldek forgalmáról). E végzettség megszerzésének legegyszerűbb és leggyorsabb módja az Aranykalászos gazda képzés elvégzése.
Emellett azoknak a gazdálkodóknak fontos, akik szeretnék saját gazdaságukat, vállalkozásukat fellendíteni, melyhez számos pályázati lehetőség is megnyílik, különböző mezőgazdasági támogatásokra. Ilyen többek között a Fiatal Gazda pályázat, amely esetében az elnyert összeg szabadon felhasználható és önerő nélkül igénybe vehető.
A képzési program célcsoportját jelenti minden olyan személy, aki a belépési feltételeknek megfelel és a szakmai programmal elérhető ismeretek, készségek és kompetenciák megszerzését tűzte ki célként maga elé.
Tanfolyamaink minden esetben online zajlanak, kiküszöbölve ezzel akár a földrajzi távolságokat, akár a merev, teremhez kötött időbeosztást.
Minden tananyagot elektronikus formában a résztvevők rendelkezésére bocsátunk (oktató videókat, kidolgozott tételeket), ezzel lehetővé téve az otthoni, kényelmes felkészülést. Emellett online konzultációs órákon van lehetőség a szakképzett oktatóktól kérdezni, informálódni.
Az aranykalászos gazda képzésben való részvételnek kettő előzetes feltétele van:
A tanfolyamra való jelentkezéshez egy jelentkezési lapot kell kitölteni, és mellékelni a fenti dokumentumokat. Ezt követően egy személyes találkozó alkalmával lehetőség van előzetes tudásszint felmérését kérni, amelyen való megfelelés esetén csökkenthető az előírt 480 órás óraszám akár 50 órára is.
Az aranykalászos gazda tananyagegység 8 főbb témakörből áll:
Az elméleti és a gyakorlati képzés során a résztvevő a következő kompetenciákat sajátítja el:
Az elméleti képzés és a gyakorlati órákon való részvételt követően a résztvevők záróvizsgát tesznek. A sikeres záróvizsgát követően a résztvevők egy tanúsítványt kapnak, amellyel igazolni tudják a tanfolyam sikeres elvégzését.
A tanúsítvánnyal egy független akkreditált vizsgaközpontban van lehetőség a vizsgát letenni. Ehhez a folyamathoz minden esetben teljes körű segítséget nyújtunk!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, ha szeretnél értesítést az új tanfolyam időpontokról!
További információ és jelentkezés: 06 70 673 7375
Könnyítést jelent, hogy 2021-től (az OKJ-s képzés megszűnését követően) az aranykalászos gazda szakmai és vizsgakövetelménye szerint a vizsgára bocsátásnak már nem feltétele, hogy a képzésben résztvevő érvényes vezetői engedéllyel rendelkezzen.
Azon személyeknek ajánlott, akik saját gazdaságukban különböző mezőgazdasági támogatásokra szeretnének pályázni (pl. Fiatal Gazda), vagy egy hektárt meghaladó összefüggő fölterületet vásárolnának, melyhez bejegyzett földművesnek kell lenni.
Igen, képzőnknél van lehetőség a tanfolyam egy részét online elvégezni, ehhez elektronikus tananyagot biztosítunk, és online kapcsolattartás lehetőségét az oktatóval.