www.furedikepzes.hu
www.furedikepzes.huA vizsga nélküli továbbképzésen (GKI kártya megújítás) csak azok a sofőrök vehetnek részt akik már rendelkeznek GKI kártyával!
Fontos: Azok a tehergépkocsi vagy buszvezetőknek akik még nem rendelkeznek GKI kártyával alapképzésen kell részt venni.
Azoknak a sofőröknek, akiknek a jogosítványát
a GKI képzés esetében nem a nagyobb és bővebb alapképzést, hanem a kisebb, továbbképzést kell elvégezni. DE ebben az esetben is a továbbképzés vizsgával zárul, hiszen ez lesz az első GKI kártyájuknak a megszerzése! Az 5 éves periódus után a következő GKI továbbképzésen már lehet vizsga nélkül részt venni.
Uniós előírás alapján a munkavállaláshoz a teherautó- és buszsofőröknek GKI-kártyára van szükségük (Jelentése: Gépjárművezetői Képesítési Igazolvány).
A GKI kártyát 5 évente kell megújítani továbbképzéssel – és az eddigi gyakorlat szerint – vizsgával. A 2023. év nyarán megjelent jogszabályváltozásoknak köszönhetően Magyarországon is van már lehetőség GKI vizsga nélküli továbbképzésekre, megújításra.
A képzés elméleti részből (tantermi vagy otthontanulás) és gyakorlati (vezetés tanpályán vagy szimulátoron) részből áll. A képzés IGAZOLT elvégzése után kerül sor a GKI kártya újabb 5 évre történő kiállítására.
FONTOS: A képzés során NINCS VIZSGA! Tehát nincs otthoni „házi vizsga”, sem tantermi vizsga, sem hatósági online vagy számítógépes vizsga! Valamint nincs szimulátoros vizsga sem!
A tanfolyam elvégzése lehetőséget biztosít a GKI kártyával már rendelkező sofőrök számára, hogy vizsga letétele nélkül meghosszabbítsák a GKI kártyájuk érvényességét.
A szabályozó célja a vizsga nélküli GKI tanfolyamok engedélyézésével az volt, hogy javítsa a súlyos munkaerőpiaci helyzetet a közúti fuvarozás területén.
A vizsga nélküli továbbképzési szaktanfolyamot igazoltan elvégzők részére a vizsgaközpont (KAV) a tanfolyam utolsó napját követő naptól GKI kártyát (gépjárművezetői képesítési igazolványt) ad ki, ami 5 évig lesz érvényes.
Ha valaki a vizsga nélküli tanfolyamot az érvényes GKI kártyája lejárata előtti 6 hónapban teljesíti, akkor az új GKI kártyát a régi lejárati dátumától számított öt évre adják ki.
GKI kártyát vizsga nélkül csak továbbképzés esetén lehet szerezni, tehát a jelentkezőnek már rendelkezni kell GKI kártyával. Jelentkezéshez szükséges iratok:
A tanfolyam elméleti és gyakorlati részből áll.
Az elméleti rész egyrészt történhet tantermi oktatással. Ebben az esetén 30 óra a kötelező jelenlét. Lehetőség van otthon tanulásra is, ami nincs időhöz és helyhez kötve.
Tantermi képzés:
Otthon tanulással, (E-Learning rendszerrel):
Ugyanaz a 3 modul mint a tantermi képzés esetén, csak ezeket otthon tablet vagy laptop, számítógép segítségével lehet elvégezni. Ebben az esetben a tananyagrészek és a modulok után tesztek vannak.
FONTOS: ezek a tesztek NEM VIZSGATESZTEK! A teszt csak arra szolgál, hogy a „rendszer” érzékelje, hogy a tanuló megértette-e a tananyag részt. Amennyiben a teszt kitöltése nem sikeres, akkor a tananyag részt újból el lehet olvasni, vagy a hibásan kitöltött kérdéseket átismételni, vagy csak a tesztet újrakezdeni. Sikertelenség vagy bukás nincs, miután ez NEM VIZSGA! Amennyiben sikeres a teszt kitöltés, lehet folytatni a következő tananyagrész olvasását.
A gyakorlati rész veszélyhelyzetek létrehozására alkalmas, engedélyezett tanpályán, vagy korszerű szimulátor berendezésen zajlik.
Mind a tanpályán, mind a szimulátoron történő gyakorlás esetén a foglalkozást úgy kell megszervezni, hogy minden gépkocsivezető 3x 50 percig a ”Részletes tanterv”-ben felsorolt feladatokat ténylegesen végezze, gyakorolja. A tantárgyra előírt időtartam többi része teljesíthető a többi gépkocsivezető gyakorlásának megfigyelésével, valamint legfeljebb 100 perc a feladatokkal kapcsolatos elméleti háttér ismertetésének figyelemmel kísérésével.
FONTOS: a tanpálya vagy szimulátor használat NEM VIZSGA! Ez csupán a gyakorlati oktátási rész.
Az elérhetőségeinket itt találod.
Iratkozz fel hírlevelünkre, ha szeretné értesítést az új tanfolyam időpontokról!